HRADY A ZÁMKY HISTORICKÁ MISTA CÍRKEVNÍ PAMÁTKY PAMÁTKY UNESCO HOME PAGE HOME PAGE 15 KRKONOŠE 14 SEVERNÍ MORAVA A SLEZSKO 13 STŘEDNÍ MORAVA 12 JIŽNÍ MORAVA 11 VYSOČINA 10 VÝCHODNÍ ČECHY 09 ČESKÝ RÁJ 08 ČESKÝ SEVER 07 SEVEROZÁPADNÍ ČECHY 06 ZÁPADOČESKÉ LÁZNĚ 05 PLZEŇSKO 04 ŠUMAVA 03 JIŽNÍ ČECHY 01 PRAHA 02 OKOLÍ PRAHY PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY KONGRESOVÁ TURISTIKA AKTIVNÍ DOVOLENÁ PŘÍRODA LÁZNĚ 14 SEVERNÍ MORAVA A SLEZSKO 13 STŘEDNÍ MORAVA 12 JIŽNÍ MORAVA 11 VYSOČINA 04 ŠUMAVA 03 JIŽNÍ ČECHY
Úterý 23.04.2024
 

REGION ŠUMAVA
Vyhledávací centrum
Rejstřík regionu
Databanka akcí
Dopravní přístupnost
Destinační management
Příroda a její ochrana
Biosférická rezervace UNESCO
Chráněná krajinná území
Přírodní zajímavosti
Jeskyně a propasti
Vrcholy, hřebeny, sedla
Fauna a flora
Naučné stezky
Památky a zajímavosti
Památky UNESCO
Památky a architektura
Církevní památky
Hrady a zámky
Kultura, zábava, sport
Kultura a zábava
Sport a relaxace
Zimní sporty
Aktivní dovolená
Folklor a tradice
Etnografický region
Etnografický subregion
Folklorní sdružení
Folklorní soubory
Folklorní festivaly
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Turistika a volný čas
Agroturistika
Pěší turistika
Cykloturistka
Vodní turistika a sporty
Vinařská turistika
Pohádkové regiony
Lázeňství
Lázeňská zařízení
Lázeňské domy a sanatoria
Kongresová turistika
Výstavy a výstaviště
Kongresová centra
Ubytování a stravování
Autokemp, kemp, tábořiště
Hotely, penziony
Chaty a chalupy
Rekreační areály
Další ubytování
Restaurace
Příjemné posezení
Gastronomické speciality
Království perníku

Nejlepší podzimní zábava na Šumavě - Filmové Kašperské Hory se vrací na plátno

Kašperské Hory – Blíží se další ročník filmového festivalu, který je již pošesté výrazným zpestřením kulturního života na Šumavě a v Pošumaví. Odstartuje prvním dnem podzimních prázdnin a slibuje výjimečné filmové zážitky.
Tato říjnová událost se stává stále větším lákadlem, nejen pro místní obyvatele, ale také pro turisty, kteří přijíždějí na Šumavu, aby si užili babího léta a chladné večery příjemně strávili v kašperskohorském kině. Zde mají možnost objevovat filmové novinky, stejně jako filmy, které jsou úzce spojeny s krásami Šumavy.
Úvodním snímkem letošního ročníku bude Muž, který stál v cestě. Strhující filmové drama v hlavní roli s Tomášem Töpferem můžete navštívit ve čtvrtek od 19:00. Páteční program nabídne od 16:00 dokumentární snímek o našem největším lezci současnosti, Adam Ondra: Posunout hranice. Slavnostní zahájení proběhne v pátek 27.10. od 19:00. Součástí programu bude vystoupení úspěšné taneční skupiny TS Power a krátký film, ve kterém se žáci místní ZUŠ ohlédnou za natáčením pohádky Anděl Páně. Pro tento slavnostní večer pořadatelé letos zvolili film Úsvit, který je jednou z nejvýraznějších filmových novinek tohoto roku a soutěžil také v hlavní soutěži na letošním festivalu v Karlových Varech.

Oba víkendové dny se ve foyer kina bude od 11:00 promítat pásmo pohádek pro nejmenší poskládané z nových večerníčků České televize. Poté si budete moci vyzkoušet tvorbu animovaného filmu v animačních dílnách. Pro dětské diváky je dále v sobotu od 14:00 na programu animovaný film Tonda, Slávka a kouzelné světlo o tom, jaké je to být jiný, o přátelství a kouzelné fantazii. Využijte jedinečné příležitosti zhlédnout tento snímek ještě před jeho oficiální kino premiérou. Že se jedná o výbornou podívanou předesílá prestižní oceněnní, které získali tvůrci na festivalu ve francouzském Annecy.

„Těší nás každoroční spolupráce s týmem plzeňského festivalu Finále, díky kterému může naše kino nabídnout filmové novinky a umožnit návštěvníkům setkání se zajímavými hosty. Díky jejich zkušenostem probíhá také dopolední program, který patří mezi nejoblíbenější části programu. Každoročně navštěvuje animační dílnu mnoho tvořivých dětí a stále častěji se vrací ty, které animační proces zaujal v předchozích letech. Je radost sledovat, jejich zápal při společné práci a výsledné výtvory,” uvádí vedoucí Městského kulturního a informačního střediska Martina Hamáková.
Sobotní program dále nabídne divákům českou komedii Nikdy neříkej nikdy se skvělým hereckým obsazením a večerní film Bod obnovy. Tento snímek byl velmi očekávaný, protože se s ním vrací žánr sci-fi do české kinematografie a zde je k tomu přidána ještě kriminální zápletka.

V neděli program zakončí dokument Sklo v proměnách času, který je filmovou cestou po bavorských a českých sklárnách.
Že to šumavskému regionu na filmovém plátně sluší, si všímají filmaři již dlouhodobě. Představil se například v seriálu Policie Modrava, jeho magickou krásu mohli obdivovat diváci i ve snímku Divá Bára či legendární trilogii s Tomášem Holým ve filmech Pod Jezevčí skálou, Na pytlácké stezce a Za trnkovým keřem. Na hradě Kašperk se odehrávala velká část populární pohádky Anděl Páně. Ostatně Jiří Strach, režisér této pohádky, přímo v Kašperských Horách natočil i část jiného svého filmu Vůně vanilky. Ukázku dalších filmových míst, nejen na Šumavě, ale v celém kraji, nabídne během festivalu výstava Plzeňský kraj na filmovém plátně, kterou naleznete přímo před kašperskohorským kinem.
Výstavu připravila Regionální Filmová Kancelář Plzeňského kraje a více o ní se dočtete na www.filmplzen.cz.
„Jsme velmi rádi, že již šestým rokem se nám spolu s Kašperskými Horami daří organizovat takový malý filmový svátek v krásné Šumavě. Musím říct, že toto město nás již od začátku okouzlilo svojí atmosférou a je skvělé, že Kašperské Hory mají stále svoje klasické kino, což by jim nejedno větší město mohlo závidět. Návštěvníci budou mít opět možnost zhlédnout několik nejnovějších českých filmů v široké žánrové paletě. Některé snímky pak opět přijedou uvést i jejich tvůrci,“ dodává ředitelka festivalu Finále Plzeň Eva Veruňková Košařová.
Těšte se na filmový zážitek na Šumavě a připojte se k nám na šestém ročníku Filmových Kašperských Hor.
PROGRAM
Čtvrtek 26.10.
19:00 Muž, který stál v cestě

Pátek 27.10.
16:00 Adam Ondra: Posunout hranice
19:00 Úsvit – slavnostní zahájení

Sobota 28.10.
10:00 Animační dílna pro děti (foyer kina)
11:00 Nové večerníčky České televize (foyer kina)
14:00 Tonda, Slávka a kouzelné světlo
17:00 Nikdy neříkej nikdy
19:00 Bod obnovy

Neděle 29.10.
10:00 Animační dílna pro děti (foyer kina)
11:00 Nové večerníčky České televize (foyer kina)
15:00 Sklo v proměnách času
Celou akci připravilo Finále Plzeň ve spolupráci s Městem Kašperské Hory.
Na filmy zvou partneři akce Plzeňský kraj, Auto Šmucler a TV Zak.

Více informací naleznete na:
Filmové Kašperské Hory | Město Kašperské Hory (kasphory.cz)

Finále Plzeň
https://www.festivalfinale.cz/

Martina Hamáková
Vedoucí MěKIS
Web: http://www.kasphory.cz http://www.pamatkykasphory.cz
E-mail: mekis@kasphory.cz
Tel: +420 376 503 412
Mobil: +420 605 275 176

*Město Kašperské Hory
Náměstí 1
Kašperské Hory 341 92

DALŠÍ INFORMACE: Kašperské Hory
Zveřejněno 23.10.2023 v 18:42 hodin
Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
ATUR ČR
Podmínky členství ATUR ČR
Aktuality
Turistické regiony ČR
Turistické oblasti ČR