HRADY A ZÁMKY HISTORICKÁ MISTA CÍRKEVNÍ PAMÁTKY PAMÁTKY UNESCO HOME PAGE HOME PAGE 15 KRKONOŠE 14 SEVERNÍ MORAVA A SLEZSKO 13 STŘEDNÍ MORAVA 12 JIŽNÍ MORAVA 11 VYSOČINA 10 VÝCHODNÍ ČECHY 09 ČESKÝ RÁJ 08 ČESKÝ SEVER 07 SEVEROZÁPADNÍ ČECHY 06 ZÁPADOČESKÉ LÁZNĚ 05 PLZEŇSKO 04 ŠUMAVA 03 JIŽNÍ ČECHY 01 PRAHA 02 OKOLÍ PRAHY PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY KONGRESOVÁ TURISTIKA AKTIVNÍ DOVOLENÁ PŘÍRODA LÁZNĚ 14 SEVERNÍ MORAVA A SLEZSKO 13 STŘEDNÍ MORAVA 12 JIŽNÍ MORAVA 11 VYSOČINA 04 ŠUMAVA 03 JIŽNÍ ČECHY
Čtvrtek 23.03.2023
 

REGION ŠUMAVA
Vyhledávací centrum
Rejstřík regionu
Databanka akcí
Dopravní přístupnost
Destinační management
Příroda a její ochrana
Biosférická rezervace UNESCO
Chráněná krajinná území
Přírodní zajímavosti
Jeskyně a propasti
Vrcholy, hřebeny, sedla
Fauna a flora
Naučné stezky
Památky a zajímavosti
Památky UNESCO
Památky a architektura
Církevní památky
Hrady a zámky
Kultura, zábava, sport
Kultura a zábava
Sport a relaxace
Zimní sporty
Aktivní dovolená
Folklor a tradice
Etnografický region
Etnografický subregion
Folklorní sdružení
Folklorní soubory
Folklorní festivaly
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Turistika a volný čas
Agroturistika
Pěší turistika
Cykloturistka
Vodní turistika a sporty
Vinařská turistika
Pohádkové regiony
Lázeňství
Lázeňská zařízení
Lázeňské domy a sanatoria
Kongresová turistika
Výstavy a výstaviště
Kongresová centra
Ubytování a stravování
Autokemp, kemp, tábořiště
Hotely, penziony
Chaty a chalupy
Rekreační areály
Další ubytování
Restaurace
Příjemné posezení
Gastronomické speciality
Království perníku

Šumavské Kašperské Hory

Pozvánka na slavnosti do Kašperských Hor
Navštivte 9 až 11. září Kašperské Hory a vraťte se s námi na skok do roku 1572. Do roku, kdy zemím českým vládl císař Maxmilián II. Habsburský a na žádost purkmistra a konšelů uděluje 4. října městu Kašperské Hory pečeť a nový znak.
plakát
Program začne v pátek 9. září v 16:00 vernisáží výstavy Zlatá cesta - Bavorská solná stezka do Čech a její výzkum. Tuto výstavu připravilo Prachatické a Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích. K vidění v galerii na radnici bude např. ojedinělý nález z 15. století na solné stezce, lovecký tesák a další archeologické nálezy. V 18:00 vás zveme na jedinečnou oživenou prohlídku města, která je připravena ve spolupráci s dětmi s dramatického oddělení ZUŠ v Kašperských Horách. Je zaměřena hlavně na radnici a jeden z purkmistrů vás v ní zavede i na místa kam se běžný návštěvník nedostane, např. do radniční černé kuchyně.
V sobotu 10. září program začne tradičním průvodem města ve 12:30. Poté budou oslavy na podiu u muzea slavnostně zahájeny za přítomnosti císaře Maxmiliána II, který starostce stejně jako před 450 lety předá pečeť a nový znak. Z rukou starostky pak převezme ocenění osobnost Kašperských Hor za rok 2022.

Hudební vystoupení rozjedou bubeníci Tambour z Nepomuka. V rámci programu na podiu nebo u podia pak uslyšíte a uvidíte kejklíře Papucha, renesanční hudbu Klíč, šermdivadlo Clatonia, renesanční hudbu Gothien a cirkus Berto. Ve 14:00 na dvorku radnice vystoupí domácí hudebníci ZUŠ Kašperské Hory s renesanční hudbou a v 18:30 před podiem nám časový předěl připraví kašperskohorská taneční skupina TS Power.
Večer od 19:00 vystoupí Michal Šindelář a jeho band, které ve 21:00 vystřídá akrobatická skupina Aventyr a její fireshow. Večerní rockový závěr připraví v rámci slavností českobudějovická skupina Denyho parťáci.

V pátek a v sobotu se uskuteční večerní prohlídky kostela sv. Mikuláše vždy od 20:00. Sobotní program na náměstí doplní řemeslný jarmark, ukázky starých řemesel a děti se budou moci zatočit na historickém kolotoči nebo si budou moci vyzkoušet středověkou střelnici.
V neděli 11. září se v rámci oslav můžete zúčastnit komentované procházky Cestou zlatokopů. Sraz s průvodcem bude v 9:00 před radnicí a těšit se můžete nejen na řadu zajímavých informací, ale také na rýžování zlata.
Více na: https://www.kasphory.cz/kultura/kulturni-akce/sumavske-kasperske-hory-09-2022 nebo facebookové stránce Městské kulturní a informační středisko Kašperské Hory.
https://www.kasphory.cz/kultura/kulturni-akce/sumavske-kasperske-hory-09-2022

Kontakt:  Martina Hamáková, 605 275 176, mekis@kasphory.cz

Martina Hamáková
Vedoucí MěKIS
Web: http://www.kasphory.cz http://www.pamatkykasphory.cz
E-mail: mekis@kasphory.cz
Tel: +420 376 503 412
Mobil: +420 605 275 176
Město Kašperské Hory
Náměstí 1
Kašperské Hory 341 92

DALŠÍ INFORMACE: Kašperské Hory
Zveřejněno 07.09.2022 v 23:37 hodin
Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
ATUR ČR
Podmínky členství ATUR ČR
Aktuality
Turistické regiony ČR
Turistické oblasti ČR